Laminowanie brwi sprawdzi się także tam, gdzie brwi układają się w różne strony, nie trzymają się łuku, czy mają tendencję do kręcenia. Dzięki laminacji są bardziej podatne na układanie, odżywione i błyszczące.
Z drugiej strony zabieg będzie korzystny także dla osób o brwiach bardzo sztywnych. Wbrew pozorom, mogą być one równie trudne do ułożenia. Laminacja umożliwia zmianę struktury włosków, dzięki czemu stylizacja łuku brwiowego staje się łatwiejsza.
Efektem laminacji brwi jest wewnętrzna odbudowa ich struktury, ujarzmienie włosków i nadanie im połysku. Oprócz tego widoczne jest ich pogrubienie i pogłębienie koloru. Zyskuje na tym cała okolica oczu, która staje się bardziej podkreślona i wyrazista.
Zabieg laminowania brwi nie wymaga specjalnych przygotowań. Warto jednak przed zarezerwowaniem wizyty porozmawiać z kosmetyczką o ewentualnych przeciwwskazaniach i przewidywanym efekcie.
W większości gabinetów zabieg laminacji brwi będzie wyglądać podobnie, może się różnić składem użytych kosmetyków, a niekiedy także kolejnością nałożenia keratyny i botoksu.
Generalnie jednak składa się na niego kilka kroków:
- Oczyszczenie brwi – przed rozpoczęciem zabiegu konieczne jest odtłuszczenie włosków. Do tego celu wykorzystuje się specjalne preparaty myjące, między innymi szampon do brwi i rzęs;
- Otwarcie łusek włosa – najpierw na włoski zastosowany musi być aktywator – kwas tioglikolowy. Ten podstawowy element stylizacji pozwala zmienić kierunek wzrostu włosków, a jednocześnie cały kształtu łuku. Działanie kwasu sprowadza się do rozerwania budulca włosków i stworzenia nowego. Dzięki temu włos pozostaje plastyczny i podatny na układanie, co ułatwia nadanie mu pożądanego kształtu. Trzeba wiedzieć, że preparat pozostawia łuskę otwartą, dlatego ważne jest prawidłowe wykonanie kolejnych kroków, a więc zabiegów regeneracyjnych i pielęgnacyjnych. Kosmetyczka dokładnie rozprowadza aktywator specjalnie do tego celu przeznaczoną szczoteczką, po czym nakłada na łuk brwiowy przezroczystą folię i czeka, aż preparat zacznie działać;
Odżywienie włosów – w celu wzmocnienia włosków najczęściej wykorzystuje się roślinny botoks. Substancja bogata jest w antyoksydanty, a także witaminy z grupy B, witaminę A, E, F. W swoim składzie ma zazwyczaj olej z czarnuszki, jojoby, jedwab, kwas mlekowy, a także proteiny soi i pszenicy. Zadaniem botoksu jest dogłębne nawilżenie, odżywienie i odbudowa włosków. Włoski są pogrubione, wzmocnione i błyszczące;
Keratyna – zakończeniem zabiegu w salonie kosmetycznym jest nałożenie na brwi keratynowej odżywki, która pozwala na dłużej zachować efekt zabiegu i uzupełnić odżywcze substancje. Dodatkowo widoczny jest efekt uniesienia włosków od nasady. Odżywka powinna pozostać na brwiach przez około 24 godziny.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
- nowotwór;
- niezabliźnione rany w obrębie brwi;
- grzybica skóry, w szczególności w obrębie twarzy;
- choroby bakteryjne lub wirusowe;
- choroby alergiczne oczu albo alergie skóry;
- chemioterapia;
- operacje plastyczne w obrębie oczu.